Her YaŞta
agesa-logo

Yabancı Dil Öğrenmek İçin En İyi Mobil Uygulamalar

 Yabancı Dil Öğrenmek İçin En İyi Mobil Uygulamalar

Yabancı dil öğrenmek günümüzde bir opsiyondan çok bir gereksinim haline geldi. Her birimiz İngilizce, Fransızca ve İspanyolca gibi dünya dillerini bazen mesleğimiz için bazense sosyal anlamda aktifleşmek adına öğrenmek istiyoruz. Teknolojinin gelişmesi, aplikasyonların yaygınlaşması ve büyümesiyle beraber artık pek çok alternatifi elimizin altında bulabiliyoruz. Bugün sizlere yabancı dil öğrenmek adına kullanabileceğiniz en iyi ve en pratik mobil uygulamalardan bahsedeceğiz. Hazırsanız başlayalım!

  1. Memrise

Yabancı dil öğrenmek adına en kullanışlı uygulamalardan biri de şüphesiz Memrise. Bilgi ve kelime dağarcığınızı genişletmek adına oldukça kullanışlı olan bu aplikasyon, bilim-eğlence-topluluk olarak 3 basit sekmeye odaklanıyor. Uygulama 35 milyonu aşkın kullanıcı seviyesiyle yaygınlık anlamında iddiasını ortaya koyuyor. İngilizce, Japonca, Portekizce, Fransızca, Rusça ve Çince gibi sayısız dili görsellerle hafızanıza kaydetmenizi sağlayan Memrise, hem keyifli hem de işlevsel bir kullanıcı deneyimi sunuyor. Öyle ki, Memrise; Google Play tarafından 2007 yılında en iyi uygulama olarak seçilmiştir. Memrise ücretsiz olup, premium üyelik seçeneği de sunar. Ayrıca hem Android hem IOS’da mevcuttur.

  • Duolingo

Kesinlikle önerdiğimiz bir diğer uygulama ise Duolingo. En iyi yabancı dil mobil uygulamalarından olan Duolingo, ücretsiz ve erişilebilir oluşuyla çok sayıda kullanıcının çok işine yarıyor. Yarışma sistemiyle kişileri motive eden aplikasyon, doğru yanıt verdiğiniz sorulara göre daha fazla puan kazanmanızı sağladıkça, üst seviye eğitimleri de beraberinde sunuyor. Oyunlarla yabancı dili kolay öğrenilebilir bir kavram haline getiren Duolingo; konuşma, dinleme ve okuduğunuzu anlama yeteneklerinizi geliştirmenizi sağlıyor. Günümüzde 300 milyon gibi etkileyici bir kullanıcı sayısına sahip uygulama, IOS, Android, Windows Phone, Windows 10 Mobile için versiyonlar sunuyor.

  • HelloTalk

2017 çıkışlı olan HelloTalk, dünyanın her yerinden farklı insanlarla iletişim halinde olarak pek çok dil öğrenmenize olanak sunuyor. 150’den fazla dil desteği sunan bu etkin aplikasyon hem IOS hem de Android işletim sistemleri tarafından destekleniyor. Yabancı dil öğrenmenin sosyalleşerek daha kolay ve eğlenceli olduğu düşünüldüğünde HelloTalk mutlaka telefonunuzda bulundurmanız gereken başlıca uygulamalardan.

  • Busuu

Dünya çapında 80 milyonluk bir ağa sahip Busuu; kullanıcılara İngilizce, Japonca, Lehçe, Türkçe, Rusça, İspanyolca ve Arapça’nın da olduğu tam 12 dili öğrenme imkânı tanıyor. 2008 yılında kurulan ve A1’den B2 seviyesine dek uzanan Busuu kurslarına hem mobil olarak hem de internet aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Uygulama ücretsiz olsa da hatırlatmada yarar var ki; tüm derslere sahip olmak adına ödeme yapmanız gerekiyor. Busuu hem Android hem de IOS tarafından destekleniyor.

  • Babbel

Yeni bir dil öğrenmek veya zaten bildiğiniz bir dildeki yetinizi ilerletmek adına oldukça kullanışlı bir uygulama olan Babbel ile günlük pratik konuşmalarla yabancı dili etkin bir şekilde öğrenin! Genel anlamda 10 ila 15 dakikalık periyotlarla devam edilen dersler aracılığıyla yeni kelimeler öğrenebilir ve iş, seyahat gibi spesifik konulara dair özel kurslara katılım sağlayabilirsiniz. Babbel ücretsiz bir aplikasyon olup hem Android hem de IOS’da mevcuttur.

  • Quizlet

Spesifik çalışma setleri, öğrenme amaçlı bilgi kartları ve çok daha fazlasıyla kullanışlı bir yabancı dil öğrenim tecrübesi sunan Quizlet, hem IOS hem de Android’de mevcut popüler bir uygulamadır. Anatomi, yabancı dil, spor, müzik ve fizik gibi pek çok konuda size becerinizi artırma şansı sunar.

7. Brainly

Brainly ile içinde yabancı dilin de bulunduğu pek çok alanda bilgi edinmek, seviyenizi yükseltmek ve bir yandan hoş vakit geçirerek kendinize yatırım yapmanız mümkün. Brainly; öğrenciler için kurulan bu platformdur ve forum tipindedir. Soru sorma veya soru cevaplama şansı sunan Brainly ile doğru yanıtladığınız her soru size puan olarak döner. Skor ve puan tablosu ile oyunlaştırılan Brainly, sosyal ve kaliteli bir zaman geçirmeye de olanak tanıyor. Uygulamanın Android ve IOS sürümleri mevcut.

YENİ NE VAR?

Diğer Öneriler