Her YaŞta
agesa-logo

Netflix’in Üyelik Bedeline Değecek 10 Kış Filmi

 Netflix’in Üyelik Bedeline Değecek 10 Kış Filmi

Kış ayları yaklaşırken, sıcak bir battaniye altında izlenecek iyi bir film, herkesin ihtiyacı. Netflix, bu konuda bize yardımcı oluyor ve kışın keyifli vakit geçirmemize katkı sağlayan harika filmleri sunuyor. İşte Netflix’in üyelik bedeline değecek 10 kış filmi:

Knives Out – 2019

Bu gizemli ve eğlenceli film, ünlü dedektif Benoit Blanc’ın (Daniel Craig) evinde meydana gelen bir cinayeti çözmeye çalışmasını konu alıyor. Bolca sürpriz ve esprinin yer aldığı bu film, aile toplantılarının ne kadar karmaşık hale gelebileceğini mizahla işliyor. Knives Out, ilginç karakterler, sürükleyici bir hikaye ve mükemmel bir oyuncu kadrosuyla dolu. Soğuk havalarda sizi içine çekecek ve sizi güldürürken zekanızı da zorlayacak.

Knives Out IMDB Puanı: 7.9

The Irishman – 2019

Martin Scorsese’nin başyapıtı olan bu film, mafya dünyasının içindeki bir adamın hikayesini anlatıyor. Başrollerde Robert De Niro, Al Pacino ve Joe Pesci gibi usta oyuncular bulunuyor. Soğuk havalarda sizi içine çeken bir suç draması diyebiliriz.

The Irishman IMDB Puanı: 7.8

The Revenant – 2015

Leonardo DiCaprio’nun başrolünde olduğu bu epik film, vahşi doğada hayatta kalmaya çalışan bir adamın hikayesini anlatıyor. Revenant, zorlu doğa koşulları ve hayatta kalma mücadelesi üzerine etkileyici bir film. Kar manzaraları ve heyecan dolu sahneler, kışın izlemek için mükemmel bir tercih.

The Revenant IMDB Puanı: 8.0

Klaus – 2019

Klaus, ailesinden uzakta bir postacının hikayesini anlatan sıcak bir animasyon filmi. Kışın içinizi ısıtacak bir hikayeye ve büyüleyici animasyonlara sahip bu filmi ailenizle birlikte keyifle izleyebilirsiniz.

Klaus IMDB Puanı: 8.2

Inception – 2010

Bu bilim kurgu başyapıtı, rüya içindeki bir soygunu anlatıyor. Leonardo DiCaprio’nun oyunculuğu ve filmdeki görsel efektler sizi büyüleyecek. Evden çıkmak istemediğiniz bir akşam, inception’un karmaşık dünyasına dalabilirsiniz.

Inception IMDB Puanı: 8.8

Gece Yarısı – 2016

Bu bilim kurgu filmi, oğlunun özel güçlere sahip olduğunu keşfeden bir babanın hikayesini anlatıyor. Gizemli ve heyecan dolu bir yolculuğa çıkmak için evinizde olmanız yeterli.

Gece Yarısı IMDB Puanı: 6.6

Neredesin Firuze? – 2004

Ezel Akay’ın unutulmaz komedi tarzını yansıttığı bu Türk filmi, İstanbul’un soğuk sokaklarında geçen bir macerayı anlatıyor. Eğer hala izlemediyseniz mutlaka listenizde yer alması gereken bir film.

Neredesin Firuze? IMDb Puanı: 7.4

Sadece Sen – 2014

Bu romantik drama, bir futbolcunun ve bir görme engelli kadının aşk hikayesini anlatıyor. Aşkın engel tanımadığını ortaya koyan Sadece Sen, zorlukların içinde filizlenen bir ilişkiyi izleyenlerle buluşturuyor. Belçim Bilgin ve İbrahim Çelikkol’un başrollerini paylaştığı bu film keyifli bir hafta sonu aktivitesi için mükemmel bir seçenek.

Sadece Sen IMDb Puanı: 7.3

Kış Uykusu – 2014

Nuri Bilge Ceylan’ın usta eseri olan bu film, kışın Kapadokya’da otel işleten bir adamın aile içi çatışmalarını konu alır. Film konusuyla beraber, ustalıkla çekilmiş kar manzaralarıyla da oldukça etkileyici.

Winter Sleep IMDb Puanı: 8.1

Don’t Look Up – 2021

Son dönemin en popüler filmlerinden biri olan “Don’t Look Up”, iki bilim insanının bir göktaşı çarpmasının dünyayı tehdit ettiğini keşfetmesini ve bu bilgiyi dünyaya iletmeye çalışmasını konu alıyor. Oyuncu kadrosunda Leonardo DiCaprio, Jennifer Lawrence, Meryl Streep ve diğer birçok ünlü isim bulunuyor. Bilim kurguyu kara mizahla ele alan film, izlenmesi gerekenler arasında. Her biri birbirinden değerli bu filmleri izleme listenize ekleyebilir, bugün ne izlesem derdine düşmeden kışın keyfini evde sevdiklerinizle çıkarabilirsiniz. İyi seyirler!

EĞLENCE YAŞAMA SANATI

Diğer Öneriler