Her YaŞta
agesa-logo

Can Dostlarınızla Buluşun

 Can Dostlarınızla Buluşun

Sokak hayvanlarını sahiplenmek, barınaklardaki can dostlarımıza yuva olmak için İstanbul Büyük Şehir Belediyesi, İstanbul Gönüllüleri ve SemtPati ortak bir çalışmaya imza attı. Bakımevlerinden hayvan sahiplenmek isteyen hayvanseverler, SemtPati uygulaması üzerinden ön başvuruda bulunabilecek. Sonrasında İstanbul Gönüllüleri tarafından yürütelen başvuru süreciyle, daha fazla köpeğin yuva bulmasına katkı sağlanacak.

Köpeklerin ömürlük yuvalarına kavuşmaları için İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Sahipsiz Hayvan Geçici Bakımevleri’nde bulunan köpeklere özel bir uygulama tasarladı. “Sahiplen İstanbul” sloganıyla başlayan proje, İstanbul Gönüllüleri ve SemptPati iş birliği ile gerçekleşiyor.

Can Dostlarınızla Buluşun

Bakımevlerindeki köpekleri sahiplenmek isteyen hayvanseverler, SemtPati uygulaması üzerinden ön başvuruda bulunabiliyor. Köpek sahiplenmek isteyen ve başvuru formunu dolduran İstanbullular, İstanbul Gönüllüleri ve İBB Veteriner Müdürlüğü tarafından yapılacak değerlendirme sonucunda kendilerine uygun can dostlarıyla buluşuyor. Uygulamada her köpeğin yaş ve cinsiyet bilgileri ile fotoğrafının da yer aldığı sayfalar bulunuyor. Hayvan sağlığı ve bakımıyla ilgili temel bilgilerin de sunulduğu “SemtPati” mobil uygulaması, IOS ve Android cihazlardan ücretsiz şekilde indirilebiliyor.

Can Dostlarınızla Buluşun

Bakımevlerindeki hizmetler

İBB Veteriner Hizmetleri Müdürlüğü, rehabilitasyon çalışmaları kapsamında bakımevlerindeki tüm hayvanların kısırlaştırma, aşı ve anti parazitlerini yaparak kayıt altına alıyor. Hayvanseverler tarafından sahiplenilen tüm köpekler de bu bakımların ardından yeni yuvalarına teslim ediliyor. Sahiplenilen köpekler ayrıca İBB Veteriner hekimleri ve köpek eğitmenleri tarafından mizaç testine tabi tutuluyor. Ardından tasma ve temel yürüyüş eğitimi alıyor.

Etkinlikler Güncel HER YAŞTA Keşfet

Diğer Öneriler