Her YaŞta
agesa-logo

Sağlık için 5 Android Mobil Uygulama

Mobil uygulamalar, sağlıkla ilgili birçok farklı konuda yardımcı olurken insanların sağlık ve refahlarını artırmalarına da katkı sağlar. Sağlık için kullanılan mobil uygulama örnekleri arasında şunlar yer alır;

  • İlaç hatırlatma uygulaması MyTherapy
  • Nabız ölçme uygulaması Kardiyograf
  • Magnify
  • Necta Launcher
  • Find My Phone

Ayrıca uygulamaları indirebileceğiniz mağazada egzersiz, beslenme, uyku izleme, stres yönetimi ve sağlık kayıt uygulamaları da mevcuttur. Bu uygulamaların pek çoğu kullanıcıların evde veya spor salonunda yapabilecekleri egzersiz rutinlerini düzenlerken bir yandan da fiziksel aktivite düzeylerini artırır. Bununla birlikte sağlık için kullanılan mobil uygulamaların birçoğu ücretsizdir ve kolayca indirilebilir.

En İyi İlaç Hatırlatma Uygulaması

Sağlık kayıt uygulamaları, kişilerin tıbbi kayıtlarını ve ilaçlarını takip etmelerine yardımcı olur. Bahsi geçen uygulamalar, sağlık durumunuz hakkında notlar, doktor randevuları ve ilaç hatırlatıcıları gibi özellikler sunarak hayatınızı düzene sokar. Bu uygulamalar arasında en çok bilineni de MyTherapy’dir.

MyTherapy Nedir? Ne İşe Yarar?

MyTherapy, hastaların ilaçlarını ve diğer tıbbi tedavilerini takip etmelerine yardımcı olur. Bu ilaç saati hatırlatma uygulaması, kullanıcıların ilaçlarını zamanında ve doğru bir şekilde almasını sağlar. Ayrıca ilaç alma zamanlarını izlemenize olanak tanıyan MyTherapy, kullanıcıların sağlık durumlarını, tıbbi
testlerini ve randevularını takip etmelerine yardımcı olur.

En İyi Nabız Ölçme Uygulaması

Nabız ölçme uygulaması, akıllı telefonlarda kullanılan aplikasyonlar arasında yer alır. Bahsi geçen uygulamalar, hassas bir sensöre sahip olduklarında ve doğru koşullarda son derece kullanışlı uygulamalardır.

Kardiyograf Nedir? Ne İşe Yarar?

Kardiyograf, kalbinizin ne kadar hızlı attığını öğrenmenize yardımcı olur. Bu sağlık uygulaması, kullanıcının kalp atışlarını kaydederek, analiz ederek ve raporlayarak kalp sağlığı hakkında fikir verir.

Diğer Yardımcı Uygulamalar

Magnify

Magnify ismiyle pek çok uygulama mevcuttur. Bu uygulamalar, özellikle görme engeli olan kişiler tarafından kullanılır. Kamera lensi veya ekranı kullanarak nesneleri büyütmelerine ve daha kolay bir şekilde görmelerine yardımcı olan Magnify uygulamaları, kullanıcıların nesneleri daha iyi görmelerini sağlar.

Magnify Uygulaması Nedir? Ne İşe Yarar?

Magnify, günlük hayatta pek çok aktiviteyi kolaylaştırır. Büyüteç olarak kullanabileceğiniz Magnify aplikasyonları, görme konusunda sorun yaşayan kullanıcılar için ideal uygulamalardır.

Necta Launcher

Necta Launcher, özellikle görme sorunu olan kişiler için uygun bir Android uygulamasıdır.

Necta Launcher Uygulaması Nedir? Ne İşe Yarar?

Necta Launcher uygulaması; büyük simgeler, basit bir menü yapısı ve kolay okunabilen yazı tipi gibi özelliklere sahiptir. Bununla birlikte kullanıcıların en sık tercih ettiği uygulamalara ve fonksiyonlara hızlıca erişebilmelerine imkan tanıyan bir ana ekranı da vardır. Bu uygulama, cihazların performansını etkilemediği için kişilerin telefonlarını hızlı bir şekilde kullanmalarını sağlar.

Find My Phone Uygulaması

Find my phone, isminden de anlaşılacağı gibi kaybolan telefonunuzu bulmanıza olanak tanıyan bir uygulamadır. Bahsi geçen aplikasyon, birçok farklı mobil işletim sistemi için tercih edilebilir. Uygulama genellikle; cihazların yerini belirlemek, uzaktan kilitlemek ya da silmek için tercih edilir. Bu tip aplikasyonlar, güvenlik önlemleri almak için son derece idealdir.

Find My Phone Nedir? Ne İşe Yarar?

Bu uygulama, kişisel verilerinizi korumanız ve telefonunuza uzaktan erişebilmeniz için oldukça kullanışlı bir yapıya sahiptir. Android ya da iPhone kullanan kişilerin rahatlıkla kullanacağı Find my phone, cihazınızı kaybettiğinizde veya çaldırdığınızda başka bir cihazdan veya bilgisayardan erişim sağlamanıza yardımcı olur. Uygulamayı kullanmak için kayıtlı hesabınıza giriş yapmanız gerekir. iPhone kullanıcıları iCloud, Android kullanıcıları ise Google’ın “Find My Device” uygulamasını kullanabilir.

Kaynaklar;

https://www.google.com/search?q=magnify+uygulaması&client=ms-android-xiaomi-trev1&sxsrf=AJOqlzWPz1ue32IiJAaTd_uU5bCkZNB0uA%3A1678234281882&ei=qdIHZPHGNZCQxc8PgoS-kAY&oq=magnify+uygulaması&gs_lcp=ChNtb2JpbGUtZ3dzLXdpei1zZXJwEAMyBAgjECcyBQgAEKIEMgUIABCiBDIICAAQogQQiwM6CAgAEKIEELADOgsIABCiBBCwAxCLAzoHCCMQsAIQJ0oECEEYAVDqCVijE2DRFWgAcAB4AIAB6gGIAckJkgEFMC43LjGYAQCgAQHIAQK4AQPAAQE&sclient=mobile-gws-wiz-serp

https://www.google.com/search?q=Necta+Launcher&oq=Necta+Launcher&aqs=chrome..69i57j0i19i22i30j0i15i19i22i30.473j0j9&client=ms-android-xiaomi-trev1&sourceid=chrome-mobile&ie=UTF-8

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.macropinch.hydra.android

https://play.google.com/store/apps/details?id=eu.smartpatient.mytherapy

AKIL VE RUH SAĞLIĞI BÜTÜNSEL SAĞLIK FİZİKSEL SAĞLIK

Diğer Öneriler