Her YaŞta
agesa-logo

2022’de Yeniden Doğan Eşarp Modası

 2022’de Yeniden Doğan Eşarp Modası

Şık tasarımlarıyla kıyafeti tamamlayan eşarplar, 2022 yılında tekrar kullanılmaya başlandı. Birçok renk ve modelde tasarlanan eşarplar, tarzınızı yansıtmanıza yardımcı oluyor. Tesettür giyimin en önemli parçaları arasında yer alan eşarplar, kaliteli ve zarif tasarımları sayesinde kadınlar tarafından beğenilerek tercih ediliyor. Eşarplar, farklı kumaşlarda üretildiği için yılın her mevsimi rahat etmenizi sağlayan opsiyonlar da sunuyor.

 Farklı tarzlara sahip olarak üretilen eşarplar, çoğunlukla giyilen kıyafete uyumlu olarak tercih ediliyor. Bu sebeple eşarp modelleri arasından tüm kıyafetlerinizle ahenk içinde olacak modellere göz atabilirsiniz. Bu sayede giyim dolabınızda bulunan ve her zaman kullanabileceğiniz modellere sahip olabilirsiniz. Ayrıca aşağıda sıraladığımız eşarp çeşitleri de son derece kurtarıcı parçalar arasında yer alıyor.

İpek eşarp

Pamuk eşarp

Şal eşarp

Düz eşarp

Desenli eşarp

Mevsimlik eşarp

Eşarp modelleri, giydiğiniz kıyafete ve mevsime göre değişiklik gösterebiliyor. Özellikle yaz aylarında cildinizin yanmaması için pamuk kumaştan yapılmış olan eşarpları tercih edebilirsiniz.

Şıklığıyla Moda Dünyasında Yerini Her Zaman Koruyan Eşarplar

Eşarp markaları, İnsanların her yıl keyifle kullanabileceği pek çok model üretiyor. Zerafet ve şıklığı bir arada taşıyan eşarp modelleri, farklı tarzdaki insanlara da hitap ediyor. Modern, geleneksel, düz, dijital baskı desenli, çiçek desenli ya da şal şeklinde pek çok eşarp modeli bulunuyor. Bu modeller arasından tarzınıza ve kıyafetlerinizi en uygun olanını tercih edebilirsiniz.

Eşarp çeşitleri, farklı günlerde yaptığınız değişik kombinlere uyum sağlayabilmesi adına geniş bir yelpazede tasarlanarak sizlere sunuluyor. Bu modeller, farklı duruşlar sergilediği için kumaş türlerine göre değişiklik gösterebiliyor. Eşarbın rengi ya da deseni kadar kumaşının da giydiğiniz kıyafete uygun olması son derece önemli. Örnek vermek gerekirse gün içinde taktığınız eşarbı düğün, nişan ya da davetler İçin kullanamayabilirsiniz. Özellikle böyle günlerde ipek eşarpları tercih edebilirsiniz. 2022

Eşarp Modasında En Göze Çarpan Renkler Nelerdir?

Bu sene eşarp modası yeniden doğduğu için farklı modeller de kullanıcının beğenisine sunuluyor. Yaz aylarında; çiçekli, renkli ve ince kumaştan yapılmış olan eşarp modelleri, tesettür giyim sahibi kişiler tarafından son derece beğeniliyor.

Açık renklerde üretilen eşarpları pek çok kullanıcı gibi sizde tercih edebilirsiniz. Bahar ve kış aylarında ise eşarplar, soğuktan koruması amacıyla daha kalın kumaşlardan tasarlanıyor. Ayrıca kış aylarında daha koyu ve düz modelleri görebilirsiniz. Bununla birlikte kendi tarzınıza yakışan ürünleri de tercih edebilirsiniz.

Eşarp Nasıl Bağlanır?

Eşarpları, çok farklı şekillerde kullanmak mümkün. Farklı bağlama modelleri için şal görünümlü bağlama son derece şık bir duruş sergiliyor. Ayrıca eşarbınızı bol bir şekilde bağlayarak da kullanabilirsiniz.

Eşarbı, kendi zevkinize göre taşıyacağınız için tarzınıza uygun pratik bağlama seçenekleri bulabilirsiniz. Örneğin eşarbınızı bağlamak için farklı aksesuarlar tercih ederken örtünün iki yanını ensede birleştirip yüzünüzü ön plana çıkaran bir model de deneyebilirsiniz. Ayrıca eşarbı farklı şekillerde kullanarak yüz güzelliğinizi de ortaya çıkarabilirsiniz.

Eşarpların Kumaş Özellikleri Nelerdir?

Eşarp kumaşları, yaz ve kış aylarında rahat bir şekilde kullanabilmeniz için farklı materyaller kullanılarak üretiliyor. Örneğin pamuk, ter emici özelliğe sahip olduğu için yaz aylarında tercih edilebiliyor. Aynı şekilde polyester kumaş, cildinizde terlemeye ve ısınmaya neden olacağı için sıcak havalarda tercih edilmemeli. Bununla birlikte tok ve kalın kumaştan üretilen şal modelleri de kış aylarında sıcak tutması amacıyla pek çok kişinin tercih sebebi.

Eşarp Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Eşarp seçerken tarzınıza uyum sağlayacak parçaları satın alabilirsiniz. Ayrıca eşarp alışverişinde ürünün kumaşına mutlaka dikkat etmeniz gerekiyor. Kaliteli kumaştan üretilen eşarplar, yıllarca aynı şekilde kullanılabiliyor. Bununla birlikte kurtarıcı parça olarak tabir edilen düz renklerden de dolabınıza ekleyebilirsiniz.

MODA & SANAT YAŞAMA SANATI YENİ NE VAR?

Diğer Öneriler