Her YaŞta
agesa-logo

İstanbul’da Gezilecek En Güzel 5 Sahil

 İstanbul’da Gezilecek En Güzel 5 Sahil

İstanbul tarihin ve medeniyetlerin şehri, bunu hepimiz biliyoruz. Ancak trafiğin ve insanın çok olduğu bu şehirde zaman zaman hepimiz uzaklaşmak, huzur bulmak da istiyoruz. Sahiller ise bu konuda oldukça işe yarar. Özellikle pandemi döneminden sonra hepimiz açık havada bulunmanın önemini çok iyi anladık. Kendimizi sahillere attığımız ve tatlı meltemin tadını sevdiklerimizle beraber çıkardığımız bu aylarda, istanbul’un güzel sahillerinden bahsetmesek olmazdı! Yalnızca mimari, tarih ve sanat değil, sahiller hakkında da oldukça iddialı bir şehir İstanbul. Bugün İstanbul’da gezebileceğiniz ve atmosferiyle adeta kendinizi yenilenmiş gibi hissedeceğiniz 5 sahilden bahsedeceğiz.

Beykoz Sahili

Turistlerin, sporcuların, nefes almak isteyen herkesin favorilerinden olan Beykoz Sahilinden başlayalım haydi! Tatlı bir kasaba olan Beykoz’da yaklaşık 800 hane bulunuyor. Burada yaşayanlar ise genel olarak odunculuk, bahçıvanlık ve balıkçılıkla uğraşıyorlar. Pazarıyla da meşhur olan bu tatlı kasaba hem İstanbulluların hem de turistlerin sık sık uğradığı ve uğramaktan keyif aldığı bir İstanbul Sahili. Aurasıyla farklılaşan ve Pazar ürünleriyle sofralara lezzet katan bir semttir Beykoz.

Beşiktaş Sahili

Avrupa yakasının göz bebeği Beşiktaş Sahili herkesin ilgisini çekmeye tek başına yeter de artar diyoruz. Turistlerin de ayrıca yoğun ziyaret akınıyla karşılaşan Beşiktaş sahili, pek çok cafe-restoran alternatifiyle sosyalleşmek adına bizi çok destekliyor. Kıyı şeridi küçük bir alanda yer alan Beşiktaş Sahili, hayat dolu atmosferiyle en güzel buluşmalara ev sahipliği yapıyor. Hızını alamayanlara ise ek tavsiyemiz şu; Ortaköy Camiine kadar ilerleyin ve o eşsiz manzarayı mümkünse hem gece hem de gündüz tecrübe edin!

Kireçburnu Sahili

Harika boğaz manzarasının efsanevi derecede leziz restoranlarla taçlandığı Kireçburnu Sahili insanda şiirsel bir şeyler uyandırıyor. İlham perileri size bir süredir uğramıyorsa emin olun her biri o sırada Kireçburnu Sahilindedir. Huzurlu manzaraya karşı bir şeyler yemek ise sevdiklerinizle başta basit gibi görünen fakat aslında eşsiz anılar biriktirmenizi sağlayacak. Ancak sizi uyaralım; burası oldukça rağbet gören bir sahil. Dolayısıyla restoranlara baştan ulaşıp rezervasyon yaptırmanız daha yerinde olacaktır. Bize teşekkür ettiğinizi şimdiden duyar gibiyiz!

Bostancı Sahili

Deniz kokusunun ve pazar sabahlarının popüler adresi Bostancı Sahili… Kadıköy ve Anadolu yakasında yer alan, herkesin çimlerde keyifli vakit geçirdiği bu sahil, zaman zaman yunusların bile uğrak noktası desek? Geniş bir alana yayılan Bostancı Sahili, bir termos kahve, favori kitabınızla harika bir terapiye dönüşüyor. İster arkadaşlarınızla cumartesi akşamını gitar ezgileriyle taçlandırın isterse sporunuzu dilediğinizce yapın. Bu sahil cidden motivasyon anlamında İstanbullulara çok şey katıyor! Unutmadan; yoga severler için de harika bir yenilenme vadeden bir sahildir kendisi… Sakinlik arıyorsanız, biraz düşünmek istiyorsanız veya yalnızca açık havada “mindful” bir meditasyon gerçekleştirmek istiyorsanız sahilinizi buldunuz bile!

Bebek Sahili

Bebek’te üç-beş tur atmayan veya atıp da bundan keyif almayan var mıdır? Hiç sanmıyoruz! Bebek Sahili; nezih atmosferi ve sosyalleşmek, spor yapmak, yürüyüş yapmak gibi pek çok alandan farklı aktiviteler adına uygun bir sahildir. Arkadaşlarla birlikte keyif kahvesi içmek cumartesileri pek çok kişinin yapmaktan hoşlandığı bir aktivite. Sahil şeridinde sıklıkla yer alan cafe ve restoranlarla dolgun bir seçenek yelpazesi sunan Bebek Sahili, geniş denebilecek bir alanda ferah bir atmosfer vadediyor. İster Pazar sabahları sporun tadını çıkarın ve doyasıya ter atın isterse en değerlilerinizle günü güzel bir yemek veya kahveyle taçlandırın. Bebek Sahili hemen hemen her aktivite için uygunluğuyla öne çıkıyor.

GEZİ REHBERİ TÜRKİYE YENİ NE VAR?

Diğer Öneriler