Her YaŞta
agesa-logo

Yaratıcılıklarıyla Fark Yaratan 50 Yaş Üstü 5 Youtuber

 Yaratıcılıklarıyla Fark Yaratan 50 Yaş Üstü 5 Youtuber

Sosyal medyanın yaşı olmadığını biliyoruz. Öyle ki, küçük-büyük herkese kucak açan ve doğru adımlar izlendiğinde oldukça etkin bir meslek kolu olabilen bir mecradan bahsediyoruz. Bugün sizlerle sosyal medyada enerjileriyle global anlamda fark yaratan bazı Youtube içerik üreticilerini paylaşmak istiyoruz.

5- Wendy Ida – Fitness & Wellness (19,400 Abone)

Elimizi korkak alıştırmayalım dedik ve 5 numarada dünya rekorlarını evinde başucuna sıralamış Wendy Ida ile başlamak istedik. Wendy; İki Guinness Dünya Rekoru (birden fazla disiplinde en eski aktif eğitmen ve bir dakikada en fazla burpee yapan kadın) sahibi olmasının yanı sıra, 66 yaşında! Zindelik ve kendine iyi bakmak kesinlikle gençliğin ta kendisi değil de nedir?

Wendy Ida, kanalında meditasyon ipuçlarından cilt bakımı tavsiyelerine ve dans antrenmanı seanslarına dek pek çok şeyi sunuyor. Zinde kalmanın her daldan püf noktasını bulabileceğiniz bir kanala sahip başka bir deyişle. Siz de zinde hissetmek adına biraz olsun motivasyon arıyorsanız göz atmanızda fayda olabilir.

4- Maarten Heilbron – Fotoğrafçılık (54,000 Abone)

Hollanda’da doğan fakat Kanada’da büyüyen 67 yaşındaki Maarten Heilbron, Kanada’da pek çok teknoloji ve seyahat yayınlarında yazarlık yapmış. Ardından sosyal medyanın cezbedici dünyasına bir göz atmak isteyince olanlar olmuş. Video düzenlemeyi kavradıktan sonra bu alanda ilerleyen karşı Maarten Heilbron, fotoğrafçılık hakkında pek çok püf nokta ve çekim stratejileri gibi konuya ışık tutuyor. Fotoğrafla iç içeyseniz mutlaka bir bakın…

3- Tim Rowett – Oyuncak Yapımı (850,000 Abone)

Tim Rowett, 2007 yılında emekli olmadan önceki döneme dek yaklaşık 25,000 oyuncaktan oluşan bir koleksiyon tasarlamış fakat bunların çoğu ne yazık ki satışa sunulmamış. Youtube kanalı sayesinde hak ettiği sesi ve takdiri kazanan Tim Rowett, oyuncak yapımını ve tasarımlarını oldukça basit bir tonla aktarıyor. Oyuncak yapımı başlı başına bir zanaat iken bir de bunu Youtube ile taçlandırması cidden takdiri hak ediyor değil mi?

2- Kip Kedersha – “Kendin Yap” Çalışmaları (2,6 Milyon Abone)

60 yaşındaki Kip Kedersha, Youtube videolarını 2000’lerin başında yayınlamaya başlamış. Bu, neden bu denli büyük bir kitleye ulaştığının da bir açıdan kanıtı değil mi? Kendisi için Youtube’un eskilerinden demek hiç de yanlış olmaz. Site 2007 yılında gelir paylaşımı modeline başlamadan önce bu videoları yayınlamaya başlayan Kedersha, “Kendin Yap” alanında o zamandan bugüne 500’den fazla video yayınlamış. İstikrar cidden her şey, öyle değil mi?

1- Emily Kim – Aşçılık (2,7 Milyon Abone)

Geldik zirvenin sahibine! 61 yaşındaki Emily Kim, enerjisi ve başarısıyla göz dolduran ve Kore usulü yemek tarifleriyle geniş kitlelere ulaşan bir kadın. Kendini tipik bir Koreli ev hanımı olarak tanımlayan Emily, bu yolla pek çok akranıyla bağ kuruyor olsa gerek. Kanalının dışında bir de en çok satan yemek kitaplarından birinin yazarı olan Emily Kim, Youtube başarısıyla alıp yürüyen güçlü kadınlardan.

Yalnızca akranlarına ve kitlelere değil, kendinden yaşça küçük pek çok gence de ışık olan bu Youtuber’lar; birbirinden ilgi çekici alanlarda hızla ilerliyorlar. Bu kadar başarılılar çünkü her biri emin olun ki işlerine aşık. Eğer onlar gibi “bu benim tutkum” dediğiniz bir hobiye sahipseniz ve aklınızda mecra olarak sosyal medya varsa siz de bir deneyin! Ne kaybedersiniz? Yeter ki insan sevsin yaptığı işi. Gerisi su gibi geliyor.

HOBİLER YAŞAMA SANATI YENİ NE VAR?

Diğer Öneriler