Her YaŞta
agesa-logo

Ne Giyeceğini Bulamayanlar İçin Zamansız Tasarımlar

 Ne Giyeceğini Bulamayanlar İçin Zamansız Tasarımlar

Hayatımız boyunca aklımızdan hiç çıkmayan sorulardan biri: Ne giyeceğim?

Bu düşünce neredeyse her günümüz için çözülmesi gereken bir bulmaca gibi. Mark Zuckerberg gibi bu duruma net bir çözüm getirip konudan sıyrılanlar olsa da diğerleri için güncelliğini her zaman koruyan bir durum. Mevsimler değişiyor, trendler değişiyor, moda değişiyor, ancak bu soru aklımızın bir köşesinde varlığını sürdürüyor.

Değişen trendler dönem dönem gardırobumuzda yenilikler yapmamızı gerektirse de modası hiç geçmeyen, zamansız olarak adlandırabileceğimiz tasarımlar varlığını her zaman sürdürüyor. Zamansız tasarımlar yalnızca belirli öğeleri veya parçaları değil, zamansız moda trendlerini de ifade eder. Çiçek baskılar, nötr tonlar, blazerler ve siyah deri çantalar gibi zamansız stiller her zaman moda olmuştur. Modası geçmeden tekrar tekrar giyebileceğiniz birçok kıyafet yatırım yapacağınız doğru alanlardan biri olabilir. Zamansız tasarımlar aynı zamanda hızlı modaya bir alternatiftir. Değersiz ve modası geçtiğini düşündüğünüz için giymekten vazgeçeceğiniz giysiler satın almak yerine, değerini hiçbir zaman kaybetmeyecek bir tasarım ürünü satın alabilirsiniz. Üstelik atık tekstil ürünlerinin çevre kirliliğinin önemli bir nedeni olduğunu unutmamalıyız. Bu konuda da zamansız tasarımlar dünyamızı korumak için oldukça değerli. Bu nedenle hem moda tutkunları için zamana yenik düşmeyecek ve onları gardırobunuzun kalıcı bir parçası haline getirecek hem de daha çevreci bir seçenek olacak klasik seçeneklerden oluşan bir liste hazırladık. Dolabınızı yenilemeyi düşünüyorsanız önce listemizdekilerle karşılaştırmanızı ve bu zamansız ürünlerden hiçbirini atmamanızı tavsiye ederiz.

Basit V Yaka Tişörtler

Düz pamuklu, ipek veya keten v yakalı tişörtler, gardırobunuzdaki diğer parçalarla karıştırıp eşleştirmek için harika bir alternatif. Birkaç farklı renk alıp kot pantolonla, blazer ceketle ya da şalınızla birlikte kombinler yapabilirsiniz.

Trençkotlar

Şık, gündelik ve mütevazı. Ofis ya da akşam stili. Bir trençkotta aradığınız herşeyi bulabilirsiniz. Trençkot, zarif ve şık tasarımıyla tanınırken birçok işlevsel özelliğe de sahip. Sıcak tutar, yağmurdan ve rüzgardan korur, hareket kolaylığı sağlayarak rahat hissettirir. İşlevselliğinin yanı sıra, hemen hemen herkesin üzerinde iyi görünür. Tek bir trençkotla sayısız kombinasyon yapabilirsiniz. Bir tişört ve kot pantolonla veya sevimli bir elbiseyle… Spor ayakkabı veya topuklu ayakkabılarla… Dolabınızdaki hemen hemen her şeyle eşleştirebilirsiniz.

Kısa Ya Da Uzun Kollu Beyaz Bluzlar

Herkesin gardırobunda düz beyaz bir bluza ihtiyacı vardır. Tüm klasikler arasında hiç şüphe yok ki en basit ve her daim taze kalan bir ürün. Çok yönlülüğü nedeniyle asla modası geçmez. Beyaz bluz hemen her şeyler giyilebilir ve birçok stil seçeneğine sahiptir. İster gömleğin içine kombinleyin, ister blazer ile, ister spor yaparken eşofmanla, ister kot pantolon veya etekle… Kelimenin tam anlamıyla her şeyle uyumlu.

Kot Pantolon, Ceket Ya Da Etek

Hangi yeni trendler ortaya çıkarsa çıksın, kot pantolonların modası asla ama asla geçmeyecek. Denim ürünler her mevsim ve her sezon için gardırobumuzdaki varlığını sürdürmeye devam edecek. Basit bir aksesuar ve ayakkabı değişimi ile sizi işten gündelik bir partiye veya şık bir akşama götürebilirler. Vücudunuzla uyumlu bir kot pantolon, ömür boyu en iyi arkadaşınızdır.

Blazer

Bir gardırobun olmazsa olmazlarından biri daha… Bir blazerin kombin olanakları trençkot gibi sınırsızdır. Hem resmi hem de rahat ortamlar için uygun bir tasarım olarak kabul edilir. Nötr bir renk alırsanız, zaten halihazırda olduğunuz tüm kıyafetlerle eşleştirebilirsiniz. Blazerler geniş bir stil yelpazesine sahiptir. Kumaş pantolon ve topuklu ayakkabılarla zarif bir görünüm yakalayabilir, kot ve spor ayakkabılarla casual bir tarz yakalayabilirsiniz.

Klasik Bir Çanta

Elbette hiçbir şey kıyafetinizi klasik bir çantadan daha iyi tamamlayamaz. Size yıllarca dayanabilecek klasik bir çantaya yatırım yapmak mantıklı bir karar olabilir.

MODA & SANAT YAŞAMA SANATI YENİ NE VAR?

Diğer Öneriler