Her YaŞta
agesa-logo

Netflix’de Göz Kırpmadan İzleten Yeni Yapımlar

 Netflix’de Göz Kırpmadan İzleten Yeni Yapımlar

Netflix yapımları bir çoğumuzun ilgisini çekiyor. Her birimiz her yaştan insanı yakalayan pek çok yapımın yeni sezonunu merakla bekliyoruz. Dijitalleşen dünyada artık pek çok şey internet üzerinden ilerliyor. Filmler ve diziler ise bu kervana ilk katılan unsurlardan oldu. Pratikliği ve kolay ulaşılabilir olması açısından Netflix, global anlamda hem en popüler hem de en çok yapımın yer aldığı dizi-film platformudur diyebiliriz. Bu yüzden bugün sizler için bir liste oluşturduk. Bu listede çok sevilen ve çeşitli kategorilerden özenle seçtiğimiz Netflix yapımları var. Gelin, lafı fazla uzatmadan sürükleyici listemize bir göz atalım!

Netflix’de Ekrana Kitleyen Yeni Trend Diziler Nelerdir?

Netflix dizi önerileri deyince olmazsa olmaz faktör sürükleyiciliktir değil mi? Merak etmeyin! Listemizde her kategori için ayrı bir ilgi çekici yapım mevcut.

Stranger Things ile Doğaüstü Güçlere Tanık Olun

Stranger Things serisi artık ikonikleşti diyebiliriz. Kadrosunun da diziyle birlikte büyüdüğü ve insanı alıp götüren tuhaf olaylarla dolu senaryosuyla Stranger Things her yaştan kişiyi yakalamayı başarabilen yapımlardan.

Better Call Saul ile Dram ve Aksiyona Doyun

Breaking Bad fanları ekran başına! “Bu hikayenin bir de öncesi var!” diyen bu yapım, Avukat Jimmy McGill’in ahlaki değerler anlamda yozlaşan bir hukuk adamına dönüşümünü izliyoruz. “En İyi Drama” , “En İyi Erkek Oyuncu” , “En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu” dallarında Emmy adaylığı bulunan bu başarılı yapım özellikle Breaking Bad hayranlarının merakını uyandırdı.

Alternatif Bir Evrende Geçen Muzip Animasyon: Bojack Horseman

Sıradışı bir evrende de yetişkin olmak zordur desek? Bojack; yetişkinlik sürecinin hem sancılı hem de komik yanlarını gözler önüne seren sayısız bölümüyle Netflix’te.

Dark ile Zaman Yolculuğuna Çıkın Alman yapımlarının son yıllardaki en etkin dizilerinden olan Dark’a geldi sıra. Zaman yolculuğu temasını komplike olay örgüleriyle işleyen bu yapım, sürükleyici olduğu kadar kafa karıştırıcı da diyebiliriz. Merak duygumuzu harekete geçirirken her karakterin içindeki “dark” tarafı da kolayca görebildiğimiz bu dizi, özellikle genç ve yetişkin kuşağın favorileri arasında.

Love, Death & Robots ile Her Bölüm Farklı Macera

Birbirinden bağımsız hikayelerin dizi bölümlerini oluşturduğu bu dizi yine zaman içerisinde ikonikleşmeye aday dizilerden. Hayal gücünün sınır tanımadığı konular, farklı temalarla bir araya geliyor. Yetişkinlere göre olan bu Netflix yapımı, aynı zamanda kara-komedi içerikli de diyebiliriz.

Netflix’in Heyecan Verici Yeni Popüler Filmleri

Netflix yapımlarından bahsederken harika filmleri de esgeçmek olmaz! Bazen diziler hepimize fazla uzun soluklu gelebiliyor. O noktada daha “konsantre” bir yapım arayışına giriyoruz. İşte filmler biraz da bunun için var! Listemizde yepyeni ve talep gören, popüler Netflix film önerilerimizi bulabilirsiniz.

Efsane Marilyn Monroe’nun Hayatına Bir Bakış: Blonde

Marilyn Monroe karakterini dolu dolu yansıtmak adına ikonik oyuncunun tüm mimik, hareket, tavır ve ses tonlaması gibi detaylarının özenle incelendiği bir yapım bu. Her ne kadar bazı kişilerce hayat hikayesinin işlenişi tartışmalara sebep olsa da Blonde; genel anlamda oldukça beğenilen bir Netflix filmi oldu.

Bir İntikam Serüveni: Sweet Girl

Eşini ve deli gibi aşık olduğu kadını bir ilaç firmasının hatası yüzünden kaybeden ana karakterimiz intikamını almak adına çok kararlıdır! Birden aşık olduğu eşini kaybedince kızıyla baş başa kalıp afallayan, dünyası yıkılan ana karakterimiz adaletin yerine gelmesi için elinden gelen her şeyi yapmaya hazır görünüyor.

The Great Hack ile Facebook Skandalının İç Yüzünü Öğrenin

Facebook’un verilerimizle ne yaptığı hep bir tartışma konusu olmuştur. Peki, işin iç yüzü nasıl? Sosyal medya göründüğü gibi bir yer mi? The Great Hack belgeseliyle sır kapıları sonuna kadar aralanıyor!

Sistemi Ağır Eleştirenlerden: The Platform

Netflix’in en sürükleyici yapımlarından biriyle Netflix film önerileri listemizde sona yaklaşıyoruz! Sistemi yerden yere vuran ve pandemi zamanında ortaya çıkan bu film, korkunç tecrit koşulları nedeniyle devasa bir kulede yaşamını geçiren insanları konu alıyor.

Zaman Yolculuğunu Sevenlere: The Adam Project

“Zaman yolculuğu olsun ama Dark fazla karışık.” diyenleri duyar gibiyiz! İşte bu yüzden sizlere bir de aynı temayı kapsayan bir film önerisiyle gelmek istedik. Zaman yolculuğu yapan ana karakterimiz gelecekten çocuk olduğu zamanlara geri döner. Kendi küçüklüğü ve o sıralar hayatta olan babasıyla iş birliği yapacak olan kahramanımız acaba dünyayı felaketten kurtarabilecek midir?

MÜZİK & EĞLENCE YAŞAMA SANATI YENİ NE VAR?

Diğer Öneriler