Her YaŞta
agesa-logo

Küçük Dokunuşlarla Büyük Değişim Yaratan Dekorasyon Fikirleri

 Küçük Dokunuşlarla Büyük Değişim Yaratan Dekorasyon Fikirleri

Hepimiz hayatın ritmi ve en stresli günlerimizden sonra dahi eve geldiğimizde hissettiğimiz o huzuru biliriz. Evimiz kendimizi en rahat hissettiğimiz kişisel alanlarımız ve bu alanlar hayattaki pek çok önemli ve stresli dönemin merkezinde yer alıyor. Bu nedenle kişisel alanlarınızın size rahatlık vermesi, desteklenmesi ve pozitif duygusal enerji sağlaması çok önemlidir.

Evinizin dekorasyonunu ruhunuza en iyi gelecek şekilde, çok küçük dokunuşlarla düzenleyebilir ya da değiştirebilirsiniz. Hanenizin görünümünü ve hissini kısa sürede değiştirerek yenilemek için birbirinden güzel yöntemler bulunuyor. Bu yöntemler arasından zevklerinize ve bütçenize uygun olanı seçerek kısa sürede evinizde fark yaratabilirsiniz.

İşte hızlıca yapabilecekleriniz;

● Duvar tasarımını değiştirebilirsiniz.
● Evin aydınlatma sistemlerinin değişmesi hanenin görünümünde fark
yarattığı için son derece önemli.
● Mobilyaların düzenini değiştirebilir ya da yeni ve küçük mobilyalar
ekleyebilirsiniz.
● Yeni perdeler ya da panjurlar tercih edebilirsiniz.
● Evdeki duvar süslemeleri düzeni değiştiren özelliklerden biri.
● Yeni bitkiler almak da evin havasını değiştirmede her zaman etkili bir
yöntem.

Yukarıda yer alan değişim önerilerinden birkaçını yaparak evin havasını ve dekorasyonunu istediğiniz şekilde değiştirmeniz mümkün.

Kendin Yap Projeleri ile Evinize Yeni Bir Hava Katın

El işlerini seviyorsanız kendin yap projeleri ile evin dekorasyonu üzerinde etki yaratabilirsiniz. Örneğin, makromeden yapılan duvar süslemeleri evin tasarımını tam anlamıyla değiştiren bir etken. Bununla birlikte çiçeklerinizi tavana asmak için makromeden saksılıklar yapabilirsiniz. Dekorasyon fikirleri için size mobilya tamirini de öneririz. Eski mobilyalarınızı boyayarak ya da kumaşlarını değiştirerek evin havasını tam anlamıyla farklı bir yöne dönüştürebilirsiniz. Üstelik zanaat işleri ile uğraşmanın terapi edici bir yanı da vardır.

Evinize Çiçekleri Davet Edin

Çiçek, evinizin görünümü üzerinde etki yaratan dekorasyon inceliklerinden biridir. Sevdiğiniz ve evinize yakıştırdığınız çiçekler arasında farklı boylarda bitkiler edinebilirsiniz. Bununla birlikte beğendiğiniz saksı modellerini de evinizin farklı yerlerinde kullanabilirsiniz. Çiçekler evinizin atmosferini canlı, neşeli ve enerjik hale getirir. Ev dekorasyon önerileri arasında yer alan bitkiler, çeşitli renkler ve kokuları ile evinizin iç mekanını keşfedilmemiş bir dünyaya dönüştürür. Bitkiler, evinizin hava kalitesini artırıp sizi rahatlatarak stresinizi azaltacağı için oldukça önemlidir. Ayrıca evinizi daha çekici hale getirip misafirlerinizi güzel karşılamanıza da fırsat verir.

Duvarları Boyamak Yerine Duvar Kağıdı ile Kaplayın

Duvar kağıdı sayesinde duvarların renk ve desenlerini değiştirerek evinizin atmosferini değiştirebilirsiniz. Ayrıca duvar kağıdı, kısa sürede uygulandığı için kalıcı bir çözüm de sunar. Bu tarz bir uygulama, evinizin duvar boyasından daha güçlü ve dayanıklı olur. Ayrıca çokça renk ve desen seçeneği sayesinde aradığınız eşsiz görünüme de sahip olabilirsiniz. Duvar kağıdı, evinizin iç mekanını unutulmaz bir yere dönüştürmenize yardımcı olabilir.

Duvarlarınızı Farklı Aksesuarlarla Canlandırın

Dekorasyon süsleri, özellikle duvarda kullanıldığında evinizin atmosferi üzerinde tam anlamıyla fark yaratıyor. Örneğin farklı tablolar, makrome ve tahtayla yapılan aksesuarları mobilyalarınıza uygun renklerde kombinleyebilirsiniz.

İkinci El Eşya Satan Yerleri Gezin

İkinci el eşyalar, evin dekorasyonunu değiştirmek için etkileyici ve ekonomik seçenekler sunuyor. Örneğin çalışmayan küçük renkli televizyonlar, kaset çalarlar ya da eski tek kişilik koltuklar evin havasını anında değiştirebiliyor. Yaratıcı ev dekorasyon fikirleri bulmakta zorlandığınızı düşünüyorsanız ikinci el eşya satan yerleri gezebilirsiniz. İkinci el eşyalar, evinizin retro bir görünüm kazanmasına yardımcı olur. Bununla birlikte evinizin atmosferinin daha derin ve anlamlı bir hale gelmesini de sağlar.

Minimal Tarzı Salonunuza Getirin

Ev dekorasyon aksesuarları arasında minimal tarzlar da yer alıyor. Minimal tarzı salonunuzda rahatlık ve ferahlık sunması için tercih edebilirsiniz. Pratik ev dekorasyon fikirleri, evinizin görünümünü sade ve temiz hale getirir. Aynı zamanda evinize ferahlık da getirebilir. Sade ve minimal aksesuarlar arasında yer alan çerçeveler, aynalar veya vazolarla salonunuzun görünümünü zenginleştirebilirsiniz. Salonunuzdaki eşyaları minimumda tutarak sade ve fonksiyonel bir tasarıma sahip olabilirsiniz. Minimal tarz, evin ferah ve daha aydınlık olmasına yardımcı olacağı için son derece güzel bir görünüm sunuyor.

Kaynaklar;

https://en.wikipedia.org/wiki/Home_staging

HOBİLER YAŞAMA SANATI

Diğer Öneriler