Her YaŞta
agesa-logo

Dinlerken Çok Keyif Alacağınız Podcast Önerileri

 Dinlerken Çok Keyif Alacağınız Podcast Önerileri

Podcastler bilgilendiren ve eğlendiren içerikleriyle günümüzün radyosudur diyebiliriz. Artık radyonun eskisi kadar dinlenmediği ve online platformların popülerliği düşünüldüğünde, sesli yayınların da yer alması için başka bir mecra gerekiyordu. İşte böylelikle “modern radyoculuk” diyebileceğimiz podcastler hayatımıza girdi. Peki, nedir bu podcastler? Hangi podcastleri dinlemek ve takip etmek daha keyifli olurdu? Gelin, size harika öneriler sunduğumuz listemize bir göz atın!

Podcast Nedir?

Podcast kavramı ilk olarak; radyo programcılığının online ortamda ses kazanmasıyla meydana geldi. Çağdaş kayıt teknolojilerinin ve radyo programcılığının bir karışımı olarak adlandırılan podcastler, internet dönemi sayesinde, özgür kültür hareketinden etkilenerek ortaya çıkmıştır. Kısıtlı radyo yayınlarının getirdiği geleneksel sınırları aşan bu özgür medya ağı; yalnızca belli alanlarda değil, kişilere istedikleri her alanda ifade ve yayın-iletişim özgürlüğü tanıyor.

Sinema ve Dizi Hayranlarının Adresi: KafeinSiz

Yoksa siz de ne izleyeceğinize bir türlü karar veremeyenlerden misiniz? Bu kanal tam size göre! Dizi ve filmlere dair gündemi mercek altına alan bu harika podcast kanalının aynı zamanda Youtube içeriklerine de erişmeniz mümkün. Podcastleri Spotify, Apple ve Google gibi platformlarda bulabilirsiniz.

Bilimin Işığını İsteyenlere Özel Podcastler Nelerdir?

Bilim hemen hemen hepimizi cezbeden ucu bucağı olmayan bir denizden farksız. Bilimsel incelemelerin merak duygusuna uzandığı ve insanı alıp götüren podcastler ise bir hayli sürükleyici oluyor. Gelin elimizde konuya dair ne gibi öneriler var bir bakalım!

Bilimsel Bilgiyi Derinlemesine İnceleyen Podcast: Açık Bilim – Bilime Dair Her Şey!

Bilimsel bilginin de irdelenmesi gerektiğini, merak duygumuzu tatlı bir şekilde harekete geçirerek bizlere hatırlatan bu kanal ilgi çekici konu başlıklarıyla bilimsel bilgileri sorgularken her yaştan bireyi eğitiyor. Dilerseniz buradan web sitelerine erişebilir ve bize içinizden güzel enerjilerinizi yollayabilirsiniz. 😊

Evrim Ağacı Podcast

Evrimsel bilimin her dalı tam burada, tıpkı bir ağacın dalları gibi göğe uzanıyor ve keşfedilmeyi bekliyor… Evrim Ağacı; evrim kavramının her alanda derinlemesine incelendiği, ufuk açan bir podcast web sitesi.

Bilim İnsanlarının Hayatını 10 Dakikaya Sığdırın: Biyografik Bilim: Bilim İnsanlarının Ağzından Hayatları

Ya bilim insanları bize kendi ağızlarından anlatsaydı serüvenlerini… Nasıl bir his olurdu acaba o hikayeleri birinci ağızdan dinlemek? İşte bu podcast serisinin esprisi de tam burada gizli! “Aklın Yolu” adlı düşünce topluluğu tarafından ortaya çıkan ve ilmek ilmek biçimlendirilen bu harika podcast serisi Evrim Ağacı adlı web sayfasına hediye edilen bir yayın serisi.

Spor Severler İçin Olmazsa Olmaz Podcastler Nelerdir?

Spor olmadan olur mu? Gündelik hayatın tadı tuzu hatta heyecanlarından olan spor konu başlığı için de size güzel önerilerle geldik. Podcast yayınları için bir yıldızlı arşiviniz varsa, bu podcast yayınlarını da dahil etmek isteyeceğinize eminiz.

 “İkili Oyun” Podcast Serisi ile NBA ve Euro League Maçlarını Değerlendirin

Basketbol hayranlarının favorilerinden olan “İkili Oyun” ile NBA ve Euro League sohbetlerinin tadı bir başka! E, haydi o zaman! Güzel bir kahve yapıp serbest zamanımızın tadını doyasıya çıkarmanın tam zamanı…

NBA Sohbetlerinin Vazgeçilmezi: Potacast

Potacast; NBA sohbetlerini ayağınıza getiriyor. Üstelik saatlerce televizyona bakıp güzel gözlerinizi yormak veya geç saatlere kadar uyanık kalma zorundalığı olmadan! Siz de bu harika podcast serisiyle NBA’yi yakından takip edin.

Futbolsuz Asla Diyenlere: Süper Futbol

Emre Özcan ile futbolu yakından takip edin! Süper lig maç yayınlarından hemen sonra hem podcast olarak; Spotify, Apple ve Google gibi platformlarda bulabileceğiniz yayın serisini, Youtube’dan da görüntülü olarak takip edebilirsiniz.

HOBİLER KİTAP YAŞAMA SANATI YENİ NE VAR?

Diğer Öneriler