Her YaŞta
agesa-logo

Yılbaşında İçinizi Isıtan Filmler

 Yılbaşında İçinizi Isıtan Filmler

Yılbaşı denilince akla aile yanında sıcak bir ortam geliyor. Hele 1 Ocak sabahına eşlik eden filmler, yılbaşı kahvaltılarının en sevilenlerinden olabilir. Yılbaşını evde geçirecekler için eskimeyen klasik çizgi filmlerden örnekler seçtik. Bu filmler hem nostaljik hissetmenize, hem keyifli bir başlangıç yapmanıza yardım edecek.

Yeni yıl havasını yakalamak için ne gerekir deseniz, en zahmetsizlerinden biri ailece film izlemek deriz. Kimi eski, kimi yeni, kimi hüzünlendiren, kimi neşe veren filmler, hem yılbaşının coşkusunu yakalamanızı sağlıyor, hem de hafızanızı tazelemeyi. 

Gremlins

Gremlins

Bu küçük tatlı ama tehlikeli yaratıklar, tam bir klasik. 1984 yapımı olan Gremlins (Gremlinler), içinde yılbaşının da yer aldığı bir başyapıt. Tüm macera, başarısız bir mucit olan Rand Peltzer’ın oğlu Billy’ye orijinal bir yılbaşı hediyesi almak istemesiyle başlar. Bir Çin dükkanına giren Rand, satılık olmamasına rağmen Billy için bir Mogwai alır. Mogwai beslerken dikkat edilmesi gereken sadece üç kural vardır.

-Parlak ışığa çıkarmayın, bu onu öldürebilir.

-Kesinlikle suyla temas etmesine izin vermeyin, bu ona zarar verir.

-Ne olursa olsun, sakın ama sakın, geceyarısından sonra onu beslemeyin!

Tüm bu uyarılara rağmen, yapılmaması gereken her şey yapılır ve Gremlinler uyanır. Film bir dönem gişe rekorları kırmıştı. 

Jack Frost

Jack Frost

Hüzünlü bir komedi olan Jack Frost kar manzaraları özleyenler için ideal bir film. Jack Frost ailesine verdiği sözleri tutamaz ve Noel arifesinde bir trafik kazasında hayatını kaybeder. Tam bir yıl sonra yılbaşında kardan adam olarak geri gelen Jack’ın tek bir amacı vardır: İşleri yoluna koymak. 

Elf

Elf

Aklınıza Yüzüklerin Efendisi serisinden tanıdığımız Elf’ler gelmesin. Will Ferrell’in canlandırdığı Buddy, Kuzey Kutbu’nda Noel Baba’nın yardımcısı bir elf olarak büyüse de aslında insan olduğu anlaşılır. Bütün hayatı değişen Buddy, babasını bulmak için New York’a gelir, fakat burada alıştığı Noel ortamından çok farklı bir dünya ve aile bulur. 

The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

Tim Burton’ın en sevilen filmlerinden. Ayrıca dünyadaki ilk uzun metrajlı stop-motion filmdir. Cadılar Bayramı kralı Jack Skellington, her yıl Cadılar Bayramı eğlencesi düzenlemekten sıkılır ve Noel düzenlemeye talip olur. Her şeyi kendi tarzıyla yapsa da bu biraz kafa karışıklığına yol açacatır. Danny Elfman’ın muhteşem müzikleriyle, Tim Burton’ın yarattığı harika atmosferle, birbirinden eğlenceli ve bir o kadar korkunç karakterleriyle unutulmazlar arasında yerini almış bir filmdir Nightmare Before Christmas.

How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

Noel mutluluğunu yok etmeyi kendine vazife edinen Grinch karakterini Jim Carrey canlandırıyor. Whoville kasabasında herkes mutlu bir Noel için hazırlık yaparken Crumpit Dağı’nda yaşayan Grinch isimli yaratık, yılbaşı mutluluğunu yok etmek için yine kendisini gösterir. Grinch, insanları üzmek için elinden geleni ardına koymaz.

The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

Yaramazlıklarına yenik düşüp tüm dünyanın yılbaşı eğlencesini tehlikeye atan iki kardeşin öyküsü The Christmas Chronicles. Kate ve ağabeyi Teddy gizlice gizlice Noel Baba’nın kızağına biner. Kardeşler Noel Baba’yı görmenin yanı sıra onu kameraya çekmeyi de planlar. Noel Baba’nın kaza yapmasına neden olan kardeşlerin yaptıklarını telafi etmesi için az zamanı vardır. Kate ve Tedd, Noel Baba ve sadık cinleri ile birlikte Noel’i kurtarmak için zorlu bir maceraya atılır. Noel Baba’yı bu filmde ünlü aktör Kurt Russell oynuyor.

Makas Eller (Edward Scissorhands)

Makas Eller (Edward Scissorhands)

“Neden her yılbaşında kar yağar” sorusuna Tim Burton’ın kendi sinema dünyasından verdiği cevap. Edward bir doktor tarafından tasarlanmıştır. Doktor ellerini takamadan öldüğünde Edward makas elleri ile kalır. Bulunduğu yerde dışlanan Edward’ın kendini sevdirmesinin yolu buzdan karlar yapmasıdır. 

Krampus

Krampus

Krampus, fantastik bir korku filmi. Yılbaşı gecesine biraz hareket katmak için ideal. Yılbaşı heyecanını yitirenleri cezalandırmaya yemin eden Krampus, Max ve ailesine musallat olur. 

Krampus, insan yiyen oyuncak ayılar ve kötü kalpli kurmalı oyuncaklarla saldıran bir yaratık olarak tatili kabusa çevirir. 2015 yapımı filmin yönetmen koltuğunda ise Superman Returns ve X-Men: Apocalypse gibi filmlerin yönetmenliğini üstlenen Michael Dougherty oturuyor.

Güncel Haberler HER YAŞTA İzle

Diğer Öneriler