Her YaŞta
agesa-logo

Çocuk ve Bebekle Tatile Giderken Yanınıza Almanız Gerekenler

 Çocuk ve Bebekle Tatile Giderken Yanınıza Almanız Gerekenler

Çocuk ya da bebekle tatile çıkarken yanınızda muhakkak bazı eşyaların bulunması gerekiyor. Tatilin eğlenceli ve aksamadan geçmesi, çocuğunuzun rahat etmesi için üzerinize büyük sorumluluk düşüyor. Bu sebeple yola eksiksiz çıkabilmeniz adına yazıdaki ayrıntılara dikkat edebilirsiniz.

Bebekle Tatile Giderken Alınması Gerekenler Nelerdir?

Unutulmaz ve eğlenceli bir tatil için ihtiyaçları iyi belirlemek ve bu doğrultuda bir alışveriş yapmak oldukça önemli. Çocukla tatil yapmak için öncelikle aileniz için önemli olan detayları da göz önüne alarak ihtiyaç listesi oluşturabilirsiniz. Eğer tatile bebeğinizle çıkıyorsanız hazırlayacağınız liste çok daha önemli bir hâl alıyor. Bu sebeple çocuklu bir aile olarak tatile çıkarken yanınıza almanız gereken önemli eşyaları sizler için sıraladık;

Çocuğun rahat edeceği kıyafetler

Pijama

İç çamaşırı

Çorap, UV korumalı şapka, ayakkabı ya da terlik gibi önemli aksesuarlar.

Çocuklar için özel güneş kremi, bebek mayosu, havlu, battaniye.

Acıktığında tüketebileceği bisküvi ya da meyve ezmeleri gibi besinler.

Kilitli buzdolabı poşeti

Bebek bezi

Gölgelik yapan bebek simidi

Sinek kovucu spreyler

Ateş ölçer

Bebeğin özel ilaçları

Okuduğunuz ihtiyaçlar dışında sizin için önemli olan ayrıntıları da gözden geçirmeniz gerekir.

Bebek Mayosu

Bebeklerin keyifli bir tatil yapabilmesi için bebeğinize uygun, rahatsız etmeyen ve güneşten koruyan bir mayo tercih edebilirsiniz.

Bebek Havlusu

Çocuklar özellikle sudan çıktıktan sonra üşüyüp hasta olmamaları ve ıslak kalmamaları için onların boyutunda özel havluyu yanınıza almayı unutmayın.

Kilitli Buzdolabı Poşeti

Bebeklerle tatile çıkıldığında özellikle kilitli buzdolabı poşetleri son derece işe yarıyor. Bu kilitli poşetlerin içine çocukların bezini, güneş kremini ya da kıyafetlerini ayırarak koyabilirsiniz. Bu sayede kirli ya da ıslak kıyafetleri temizleriyle karıştırmamış olursunuz.

Güneşin Etkilerinden Bebeğinizi Hangi Eşyalarla Koruyabilirsiniz?

Yukarıda da belirttiğimiz gibi bebeklerin güneşten korunması için belli başlı eşyalara ihtiyaç var. Bebeklerin ya da çocukların teni son derece narin olduğu için güneşe fazla maruz kalmak ciltlerinde yanıklara neden olabilir. Bu sebeple aşağıda bulunan materyalleri mutlaka edinmelisiniz.

Gölgelikli Bebek Simidi

Çocuğunuzu denize sokacağınız zamandüz modellerden daha ziyade gölgelikli bebek simidini tercih edebilirsiniz. Bu sayede bebeğiniz güneşin zararlarını almadan suyun keyfini çıkarabilir.

UV Korumalı Şapka

Bebeklerin yaz aylarında UV korumalı şapka takması son derece önemli. Bu sayede yüzlerine direkt gelen güneş ışınından da korunmuş olurlar.

Bebek İçin Güneş Kremi

Bebek için güneş kremi, tatil çantasının olmazsa olmazı diyebiliriz. Yetişkinlerin sürdüğü güneş kremleri çocukların teni için uygun olmayabilir. Bu sebeple özellikle çocuk ve bebeklere özel üretilmiş olan güneş kremlerinden satın almanız son derece önemli.

Çocukla Tatile Çıkarken Olmazsa Olmazlar Nelerdir?

Yaz aylarında mevsim geçişlerinden, güneşten ya da mikrop kapmaktan dolayı çocuklar sık sık hasta olabiliyor. Bu sebeple yanınızda çocuğu kontrol edecek materyaller de bulunmalı. Ayrıca cildini korumak ve iyileştirmek içinde birçok malzemeye ihtiyacınız olacak.

Sinek Kovucu Solüsyonlar

Bebekle tatil listesi hazırlarken ilk sıraya sinek kovucu solüsyonları koyabilirsiniz. Sivrisinekler, çocukları fazla ısırdığı için bitkisel içeriğe sahip solüsyonları çocuğunuza sıkarak ısırılmasını ve tüm tatil boyunca kaşınmalarını engelleyebilirsiniz.

Ateş Ölçer

Çocuklar yaz aylarında pek çok farklı sebepten dolayı ateşlenebilir ve hasta olabilirler. Bu sebeple kuşkuya düşmemek için yanınıza ateş ölçer almayı ihmal etmemelisiniz. Bu sayede her kuşkuya düştüğünüzde çocuğunuzun ateşini ölçebilirsiniz.

İlaçlar

Bebekle tatile giderken alınması gerekenler arasında ilk sırada doktorunuz tarafından bebeğinize verilmiş olan ilaçlar yer alıyor. Çocuğunuzun herhangi bir rahatsızlığı varsa ilaçlarını muhakkak yanınızda bulundurmalısınız. Ayrıca ateş, ishal ya da midesi için de uygun olan ilaçları yanınızda taşımanız son derece önemli.

BÜTÜNSEL SAĞLIK FİZİKSEL SAĞLIK YENİ NE VAR?

Diğer Öneriler