Dünyayı Ayağınıza Getiren Uygulamalar #evdekal

Koronavirüs kapsamında alınan tedbirlerle ev hayatına ayak uydurmaya çalışırken internet üzerinden kişisel alışkanlıklarımızı sürdürmek mümkün. Eğitimden meditasyona farklı alanlarda akıllı telefonlardan ulaşabileceğiniz aplikasyonları sizin için derledik. Bu uygulamalar sayesinde dil yeteneğinizi geliştirebilir, gününüzü hedefleriniz doğrultusunda planlayabilir ya da gevşemek için meditasyon yapabilirsiniz. 

Yabancı Dil Öğrenmeye Devam Etmek İçin: Duolingo

Evde kaldığımız bugünlerde dil yeteneğinizi geliştirmeniz mümkün.  Okuma, yazma, dinleme ve konuşma egzersizlerini birleştiren Duolingo 13 dilden istediğinizi öğrenmenize yardımcı olmak için tasarlanmış ücretsiz bir uygulama. Araştırmalar çok dil bilmenin zihinsel gücünüzü artırdığını gösteriyor. Üstelik o dilde akıcı olup olmamanızdan bağımsız olarak yeni bir dil öğrenme süreci yaş ilerledikçe gelen zihinsel gerilemeyi geciktirmenize yardımcı olacaktır.

IOS  
Android

 

Sanal Kütüphane Uygulaması: Kindle

Kindle uygulaması, elinizde sanal bir kütüphane oluşmasını sağlıyor. Neredeyse aklınıza gelebilecek bütün kitapları satın alınabilir ya da telif hakkı olmayan kitapları ücretsiz indirebilirsiniz.

IOS
Android

 

Kitap Dinlemeye Fırsat Yaratmak İçin: Storytel

Kitap okumaya isteksiz misiniz? Mutfakta çalışırken, spor yaparken hatta evde egzersizlerinize devam ederken pek çok kitabı dinlemek bu uygulama sayesinde mümkün. İçeriğinde bulunan yüzlerce kitap sayesinde okumak için fırsatınız olmayan kitapların bazılarını ünlü tiyatrocuların sesinden de dinleyebilirsiniz. 

IOS
Android

 

Alışkanlıklarınızı gözden geçirmeye “Remente” yardımcı olsun

Evde zamanımız varken, belli alışkanlıklarınıza çeki düzen vermek ister misiniz? “Şekeri bırakmak”, “sabahları erken uyanmak”, “daha verimli çalışmak” için Remente uygulamasını yükleyebilirsiniz. Uygulamanın önemli bir özelliği hedefinizi belirledikten sonra size bu hedefi nasıl gerçekleştirebileceğinizle ilgili adımlar sunması. Böylece küçük parçalara bölerek adım adım hedeflerinize ulaşabileceksiniz. 

İOS 
Android

 

Focus Keeper

25 dakikalık çalışma periyotlarına dayanan pomodoro tekniğiyle hazırlanan zaman yönetimi uygulaması, gün içinde çalışma, kitap okuma gibi etkinliklerinizi en yüksek verimlilikle organize etmenizi sağlıyor. Temelde çalışmanız gereken süreyi 25’er dakikalık dilimlere bölerek küçük adımlarla büyük hedefinize ulaşmanızı sağlayan uygulama, 5 dakikalık molalarla sizi rahatlatıyor.

 

İOS

Android

İlham Verici Hikayeler: TED

İlhama en çok ihtiyacımız olan bugünlerde, dünyanın bambaşka noktalarındaki ilham verici hikayeleri dinlemenizi sağlayan TED yeni bir konuda öğrenmek istediğiniz bir çok içeriği ve bakış açısını önünüze getiriyor. Her gün 10 dakikalık bir konuşma dinlemek sizi motive edebilir, yeni bir bakış açısı kazanmanıza ve yeni şeyler öğrenmenize yardımcı olabilir. 

İOS
Android

 

Biraz Meditasyonla Zihnini Rahatlat: Oak

Gün içinde rahatlamak ve zihnini boşaltmak istersen meditasyon ve nefes egzersiz uygulaması OAK’tan yararlanabilirsiniz. Basit yönergelerle kolayca uygulayabileceğiniz mindfulness programının yanında stresli bir anınızda uygulayabileceğiniz nefes egzersizleri ve rahat bir şekilde uykuya dalabilmeniz için programları da içeriğinde mevcut 

İOS

 

Bir Meditasyon Uygulaması Daha: Stop, Breathe & Think

Meditasyon hocalarının favori uygulamalarından. Nefes alma teknikleriyle 10 saniye içinde nasıl daha sağlıklı bir kafa yapısına, nasıl güçlü bir duygusal akışa ulaşabileceğinizi gösteren bu uygulamanın içeriğinde  30’a yakın ücretsiz seans imkanı var.

İOS
Android

 

Gününü “Timepage” ile Planlayabilirsin!

Evde çalıştığımız şu günlerde,zamanınızı verimli kullanmak için kullanabileceğiniz uygulama size gününüzü ve hatta ayınızı düzenleme fırsatı sunuyor. Faturaların ne zaman yatırılacağından, günlük ilaçlarınıza kadar bir çok bilgiyi bu uygulamanın takvimine yükleyebilir, diğer hesaplarınızla senkronize kullanabilirsiniz. 

İOS
Android

 

Headspace

Daha önceden deneyimi olmayan ama meditasyonu deneyimleyip başlamak isteyenler için mükemmel. 1’den 10’a kadar seviyelerde her gün 10 dakika bir meditasyon ile, kendi değişiminizi gözlemleme deneyimi sunuyor.

İOS
Android